Přeskočit na obsah
Používáním webu vyjadřujete souhlas s využíváním cookies.

Ako to bolo...

Ako to bolo...

Nechcem sa uchýliť ku klišé, že začiatky sú vždy ťažké. Tie moje totiž spočiatku vôbec neboli, prosto sa nekonali. Dve dievčence, resp. mladé žienky (Martinka a Monika), ktoré v doTerra otvorili účet mojej priateľke, sa ocitli v Trenčíne v priestoroch nejakej masérky, ktorú som nepoznala.

Moja priateľka ma tam nasmerovala v nádeji, že ma oni, resp. esenciálne oleje určite oslovia, ale ...neoslovili. Nielenže sme sa ani nedostali k „ochutnávaniu“, ale bola som plná takej veľkej nechute k životu a ku všetkému, čo som stretla, že vlastne ani nemali šancu.( Myslím, že teraz by sa to skončilo inak, ale všetko je tak, ako má byť). Bola som totiž čerstvá dôchodkyňa so všetkými komplexmi, ktoré na zrejme každého dôchodcu dopadnú, keď sa s ním bývalí „priateľskí“ kolegovia rozlúčia.

Zrejmá diskriminácia starších ľudí sa prejavuje nebadane, nepoistia Vás na dovolenke, u lekára počujete až príliš často, že „to patrí k veku“, neuvoľnia Vám miesto na sedenie, lebo vraj v yzeráte veľmi mlado, zrazu Vás nikto nepotrebuje, stanete sa neviditeľnou, prestane Vás zaujímať, ako vyzeráte, nemáte chuť nič robiť, neviete, čo so životom... Tak to bola fáza, v ktorej som sa s Martinkou a Monikou stretla.

Súčasťou doTerry som sa stala neskôr a len preto, že som spomínanej priateľke chcela urobiť radosť. Dlho som sa pozerala na fľaštičku Levandule, ktorú som sa snažila čím skôr darovať vnučke... a ona ma dosť prekvapila, keď sa ňou celá natrela a nemohla som ju z jej malej rúčky dostať. Tak som si prikúpila na radu priateľky On guard a Breathe, terajší Air („to musí mať každý!“), manžel v Lidli kúpil difuzér, (aj keď sme nevedeli, čo s ním, páčil sa nám jeho dizajn) a čas plynul a plynul.

A prišiel zápal priedušiek s kašľom a rýchlo prechádzal do astmatických záchvatov. A tie dva oleje, ktoré boli v poličke tak dlho, sme dali do difuzéra a kašľu ubúdalo, už som mohla aj na pol hodinky aj zdriemnuť... a po troch dňoch sa moje dýchanie upokojilo, kašeľ ustal a ja som vstala z postele s novou veľkou skúsenosťou.

Že existujú také prírodné esencie, ktoré pomôžu aj pri naozaj ťažkej diagnóze, to vo mne zostalo ako veľké, krásne poznanie, presvedčenie, ktoré sa usilujem dávať ďalej stále viac ľuďom, ktorí majú uši, aby počúvali, oči, aby videli, a otvorené srdce, aby to zavnímali.

Milka Bruch Nemcová


Dátum publikácie: 4. 3. 2019