Přeskočit na obsah
Používáním webu vyjadřujete souhlas s využíváním cookies.

Nič nie je nemožné, ak sme vytrvalí.

Cesta Mišky a Romana Začkovcov, slovenských Modrých Diamantov doTERRA.

Sme pár, ktorý sa spoznal pri spoločnej práci v oblasti bankovníctva. Mali sme víziu vytvoriť podmienky, ktoré pomôžu ľuďom podnikať. V priebehu rokov sme však pochopili, že jediní, komu pomáhame, sú vlastníci spoločnosti a nie jej klienti. Práca v banke znamenala obetovanie voľného času a pevná pracovná doba, často do neskorých večerných hodín nám neumožňovala tráviť čas spolu a podieľať sa na vzdelávacích krúžkoch našich detí. Stále viac sme boli konfrontovaní s faktom, že netrávime čas tak ako chceme, netrávime ho s tými, s ktorými chceme, naše zdravotná situácia kvôli stresu a nedostatku pohybu sa nevyvíja tak ako by mohla a ani nezarábame toľko, aby sme mali životný štandard po akom túžime. Poznáte ten pocit ?

Verili sme vo svoje schopnosti a túžili sme stáť na vlastných nohách, podnikať a vytvárať pracovné príležitosti pre ostatných. Rozhodli sme sa pre komplexnú zmenu a začali sme podnikať. Vyskúšali sme viacero aktivít, kde sme sa mnohému naučili. Neboli to vždy aktivity ekonomicky úspešné, avšak práve neúspech zoceľuje a kreativita nám umožňuje hľadať riešenia. Získali sme však slobodu a s ňou to, s čím sa dá jedine lietať – krídla…

Miška objavila silu aromaterapie pred 14-timi rokmi, no až po vstupe doTERRA na Slovensko a absolvovaní viacerých prezentácií, či konferencií s trpezlivou podporou svojej up-line Moniky Baťkovej sa do produktov doTERRA „zamilovala“. Vlastné skúsenosti s ich používaním a neustále vzdelávanie jej umožnili pochopiť úžasnú silu olejov najvyššej terapeutickej triedy. „Viem že toto je moje životné poslanie, pre toto som sa narodila, aby som mohla sprostredkovať ďalším vnímavým ľuďom fakt, že o zdravie a pohodu svojej rodiny sa môžeme starať sami a nemusíme byť pri tom závislí od nikoho. Oleje mi veľmi pomohli na emočnej úrovni a každodenné návyky zvýšili imunitu celej rodiny výrazne, takže takmer nebývame chorí.“ Neskôr sa Miška začala zaujímať aj o formu podnikania s doTERRA a uvedomila si množstvo výhod, ktoré jej budovanie vlastnej organizácie prináša. Jej energia, schopnosti, narastajúce skúsenosti a najmä konzistentná denná práca smerujúca k naplneniu svojej vízie, umožnili využiť podnikateľskú príležitosť veľmi efektívne, najmä potom, čo sa k jej podnikaniu pridal aj manžel. Synergia páru v podnikaní umožnila dynamický rast organizácie, ktorá sa stala jednou z najväčších a najúspešnejších nielen v kontexte Slovenska, ale celej Európy.

To umožnilo manželom Začkovcom získať pozíciu Blue Diamond a piatim ich lídrom pozíciu Gold. Vyšších manažérskych pozícií v doTERRA však pribúda každý mesiac a dvere sú otvorené. Stačí mať svoje hlboké PREČO, víziu svojej budúcnosti jasnú, zhmotniť ju v cieľoch a byť vytrvalí a konzistentní pri ich každodennom dosahovaní. Krok po kroku je to cesta so sladkým koncom, na ktorej milujete oleje a prírodné riešenia, máte skutočný záujem pomáhať iným a osobnostne rásť sami. Každodenná snaha byť lepším človekom a prispieť svojím dielom, aby aj náš svet bol krajší, je cesta, ktorá nikdy neomrzí. Nájdite si svoj tím, bude sa Vám kráčať ľahšie.

 „Nevieme ovplyvniť budúcnosť úplne každého, pretože v tomto podnikaní, každý robí vlastné rozhodnutia. Ale každý má možnosť voľby a užívatelia majú mať komfort veľkoobchodnej zľavy i kvalitného vzdelania, zatiaľ čo obchodní partneri majú mať vytvorené prostredie pre svoj rast. A o to sa snažíme. Byť užitoční pri dosiahnutí úspechu našich partnerov, podľa toho ako si úspech predstavujú oni sami. My žijeme život snov, po akom sme vždy túžili. Zároveň pracujeme s ľuďmi, s ktorými sa dobre cítime, ktorí majú rovnaké hodnoty a ciele ako my, a teda sú vďační za čas, ktorý im venujeme. Podarilo sa nám odstrihnúť od ľudí, ktorí nemajú pozitívnu energiu a náš čas patrí výhradne našim rodinám a priateľom. No a taktiež finančné podmienky, ktoré nám umožňuje úspech v doTERRA, sú veľmi príjemnou stránkou života, takže veľa cestujeme, objavujeme a máme možnosť pomáhať okoliu. Získali sme SLOBODU v celej jej šírke a na tejto ceste sme šťastní. A veríme, že otvoríme dvere ďalším, ktorým pomôžeme vyvarovať sa chýb, ktorých sme sa dopustili my, takže ich cesta k slobode i úspechu bude rýchlejšia a priamejšia.“

Miška a Roman Začka


Dátum publikácie: 4. 2. 2019