Preskočiť na obsah
Používaním webu vyjadrujete súhlas s využívaním cookies.

Príklad etického a čestného správania

Hosť príde na Vaše podujatie, pričom ho pozval/poslal niekto iný a po prednáške Vás hosť požiada, aby ste ho sponzorovali namiesto osoby, ktorá ho pozvala.

Pokiaľ to inak nie je dohodnuté s osobou, ktorá ho pozvala, povzbudíte hosťa aby sa so svojím pozývateľom porozprával a podporíte ho v tom, aby sa u neho registroval.

Ak aj Vy pozvete svojho záujemcu v inom meste na prednášku niekoho iného, nepáčilo by sa Vám, keby sa ten človek zaregistroval u prednášajúceho.

Aj keď máte pocit, že by ste hosťovi poskytli lepšie služby, platí, že kto hosťa pozval/odporučil, ten ho registruje. Mimo individuálnych prípadov, kedy je vopred dohodnutý iný postup s pozývateľom.


Pravidlá dōTERRA pre nábor nových členov a opätovný predaj produktov:


  • Wellness konzultant môže predávať produkty dōTERRA on-line za predpokladu, že webová stránka zodpovedá zásadám stanoveným v Príručke pravidiel spoločnosti dōTERRA (dōTERRA Policy Manual) platnej v krajine , kde sa uskutočňuje predaj a má na nej umiestnené logo konzultant doTERRA. Prebaľovanie produktov nie je dovolené. Produkty, ktoré boli vyňaté z balíka alebo obalu, nemožno predávať on-line.

  • Wellness konzultanti nemôžu predávať produkty dōTERRA prostredníctvom on-line aukcií, nákupných stránok ani značkových online platforiem tretích strán vrátane, okrem iného, Walmart.com, Taobao.com, Alibaba.com, Tmal.com, platformy Tencent, Yahoo!, eBay alebo Amazon.

  • Neexistuje žiadna požadovaná minimálna propagovaná cena (MAP) pri ďalšom predaji produktov dōTERRA v európskych krajinách. Napriek tomu v našom tíme podporujeme a odporúčame v eshopoch predaj produktov za maloobchodné ceny ako prejav rešpektu voči ostatným doTERRA podnikateľom.

  • Wellness konzultant môže viesť podporu predaja, pokiaľ nie je spotrebiteľ mylne informovaný o skutočnej cene propagovanej položky (položiek). dōTERRA zakazuje svojim wellness konzultantom klamlivé alebo zavádzajúce praktiky. Napríklad, celková cena zaplatená za akciové produkty „1+1 zdarma“ nesmie byť rovnaká alebo podobná ako celková cena, ktorú by zákazník zaplatil, ak by si kúpil obe položky zvlášť.

  • Zákony týkajúce sa lotérií a tomboly sú zložité a reštriktívne. Preto nemajú wellness konzultanti povolené organizovať lotérie alebo tombolu. Losovanie cien zdarma je povolené, ak sa vykonáva v súlade s platnými zákonmi krajiny, kde sa losovanie uskutočňuje. Okrem iného tieto zákony vyžadujú, aby bolo losovanie cien bez ďalších nákladov. Znamená to, že príležitosť zúčastňovať sa losovania cien zdarma si nesmie vyžadovať žiadne ďalšie náklady za účasť v zlosovaní alebo pri nárokovaní si ceny v prípade výhry. Napríklad, ak sa do zlosovania cien zdarma môže zapojiť každý, kto si kúpil produkt, náklady na nákup produktov nesmú byť vyššie, ako v prípade, že by neexistovala žiadna možnosť vyhrať cenu zdarma pri zlosovaní.

  • Motivačné prémie sú povolené za predpokladu, že wellness konzultant nezavádza alebo nepoužíva nezákonné odmeny pri nábore v spojení s motivačnou prémiou. Príručke pravidiel spoločnosti dōTERRA (dōTERRA policy Manual) sa zakazujú klamlivé alebo zavádzajúce praktiky a nezákonné konanie. Tu je príklad neprípustnej, zavádzajúcej motivačnej prémie: ak by registrácia plus fľaštička citrónového oleja stála inak nového člena 20 EUR za registráciu a 10 EUR za citrónový olej, teda celkovo 30 EUR, potom je nečestné propagovať „citrónový olej zdarma“ pri registrácii za registračný poplatok 30 EUR. V takomto prípade by citrónový olej v skutočnosti nebol zdarma.

Esenciálny servis 2023


Dátum publikácie: 11. 5. 2023